Wprowadzenie
Co jest miarą sukcesu w biznesie? Oczywiście wyniki finansowe, czyli zyski i wzrost wartości firmy. Aby osiągnąć lepsze rezultaty, potrzebujemy dobrego pomysłu na nasz biznes, czyli po prostu zwycięskiej strategii. Sama strategia jednak nie wystarczy. Aby osiągnąć sukces, musi ona zostać skutecznie wdrożona.
Ten proces bardzo często pociąga za sobą wprowadzenie wielu zmian w przedsiębiorstwie. Firmy w ramach realizowanych strategii muszą podejmować inicjatywy, które optymalizują ich finansowanie, wdrażanie usprawnień i poprawianie codziennych praktyk.
Wygrana zależy też od właściwego wprowadzenia zmian w mniejszym zakresie i skali. Mam tu na myśli na przykład: rozbudowywanie funkcjonalności systemów IT, optymalizację kanałów dystrybucji, optymalizację procesów obsługi klienta czy na przykład przeniesienie siedziby firmy do nowej lokalizacji.
Skuteczne zarządzanie zmianą jest dużym wyzwaniem i niezwykle trudną dyscypliną. Badania Johna Kottera, profesora Harvard Business School, wskazują, że aż 70% inicjatyw zmian kończy się niepowodzeniem. Dlaczego tak się dzieje?
W tym module szkoleniowym odpowiemy na to pytanie. Podpowiemy również:
jak rozpoznać moment, w którym organizacja jest gotowa na zmiany,
jak planować proces zmiany i skutecznie nim kierować,
jak komunikować wizję zmian,
jak wywoływać impuls do zmian w organizacji i zapewnić odpowiednie nastawienie zespołu,
jak wprowadzać zmiany w zachowaniu pracowników.
Zapraszam do udziału w szkoleniu.
Mariusz Kostera – absolwent Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz wielu menedżerskich programów rozwojowych.
Praktyk z 30‑letnim doświadczeniem w branży reklamowej i marketingu instytucji finansowych Pełnił wiele funkcji wysokiego szczebla zarówno w międzynarodowych korporacjach (KBC, Citigroup, HSBC, GE), jak i firmach należących do Private Equity oraz Venture Capital.
W latach 2011–2017 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Banku BPH, należącego do Grupy GE Capital International, gdzie dał się poznać m. in. jako kreator pionierskiej akcji „Zwykły Bohater” organizowanej wspólnie z TVN i Onet, która po raz pierwszy na taką skalę wypromowała społeczne zaangażowanie biznesu.
Był zaangażowany w rozwój kultury organizacyjnej firm, w których pracował oraz kształcenie przyszłych menedżerów. Był certyfikowanym trenerem z zakresu przywództwa w Citibanku oraz współorganizatorem Leadership Summits w Banku BPH. Uczestniczył w programie rozwojowym w Jack Welch Leadership Center, General Electric Company. Angażował się w prace GE Women’s Network oraz był wolontariuszem w programie mentoringowym Vital Voices.
Każdy z pracowników i menedżerów musi stale się rozwijać, aby konsekwentnie budować markę osobistą i podnosić wartość rynkową swojej firmy. ICAN Business Advisor pomaga osiągnąć zawodowy i osobisty sukces dzięki systematycznemu rozwojowi praktycznych kompetencji, dostępowi do najnowszej, eksperckiej wiedzy, praktycznym narzędziom, a także dzięki prestiżowemu certyfikatowi ICAN Institute wydawanemu po ukończeniu modułu szkoleniowego, który wzbogaci Twoje CV.
Kompetencje
Moduł szkoleniowy „Zarządzanie zmianą” pomoże Ci rozwinąć praktyczne kompetencje. Nauczysz się:
rozpoznawać moment, w którym organizacja jest gotowa na zmiany,
planować proces zmiany i nim skutecznie pokierować,
komunikować wizję zmian,
wywoływać impuls do zmian w organizacji i zapewniać odpowiednie nastawienie zespołu do działania,
wprowadzać zmiany w zachowaniu pracowników.
Kryteria ukończenia modułu
Aby zaliczyć moduł „Zarządzanie zmianą” i otrzymać certyfikat, musisz spełnić dwa kryteria:
Przeczytać co najmniej 80% stron.
Uzyskać co najmniej 80% punktów w teście końcowym.
