Wprowadzenie
Czy odnosisz czasem wrażenie, że jesteś zawalony pracą, brakuje Ci czasu dla siebie, a Twoja skrzynka mailowa puchnie od nieodczytanych wiadomości? Czy zdarza Ci się mieć poczucie, że zrobiłbyś coś lepiej niż Twoi pracownicy? I że jeśli czegoś osobiście nie dopilnujesz, to nie osiągniesz zadowalających efektów?
A może, co jeszcze ważniejsze, masz świadomość, że Twój zespół nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału? Może obserwujesz, jak na Twoich oczach utalentowani i ambitni pracownicy tracą motywację i zaangażowanie?
Nie jesteś sam. Takie myśli towarzyszą bardzo wielu menedżerom, zwłaszcza młodym. Jednak wcale nie musi tak być. Naucz się delegować. Wiele osób obawia się, że przekazywanie zadań i odpowiedzialności pozbawi je wpływu i kontroli. Jeśli tak się dzieje, to tylko dlatego, że nie wiedzą, jak skutecznie delegować. A skuteczne delegowanie jest możliwe – i tego właśnie uczymy na kursie „Delegowanie zadań”.
Jak rozpoznać, czy umiesz delegować? Jak sprawdzić, czy jesteś mikromenedżerem? Kiedy i komu delegować, a kiedy lepiej tego nie robić? Jak sprawić, aby delegowanie prowadziło do wzrostu wyników, a może nawet – wzrostu Twojej pensji?
Na te i inne pytania odpowiadamy w tym szkoleniu. Przedstawiamy sprawdzone rozwiązania, przetestowane przez światowych ekspertów zarządzania i coachingu. Podajemy praktyczne wskazówki i narzędzia gotowe do zastosowania w rzeczywistości biznesowej. Zapraszam do udziału w szkoleniu.
dr hab. Marcin Gołembski – badacz i wykładowca akademicki, trener, konsultant.
Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, pracownik naukowo‑dydaktyczny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Autor ponad 40 innych publikacji z zakresu zarządzania zamieszczanych w krajowych i zagranicznych czasopismach branżowych oraz wydawnictwach. Praktyczne doświadczenia, na bazie których rozwiązuje problemy biznesowe klientów, zdobywał pełniąc funkcje kierownicze i zarządcze (m.in. jako prezes zarządu, członek zarządu, dyrektor zarządzający, członek rady nadzorczej) w przedsiębiorstwach działających zarówno w branży produkcyjnej jak i usługowej.
Od 17 lat trener, ekspert w obszarze HR oraz konsultant w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, organizacji funkcji HR, metod organizacji i zarządzania oraz przywództwa (2500 godzin szkoleń, warsztatów, sesji coachingowych). Współtwórca i kierownik elitarnych trenersko‑menedżerskich studiów podyplomowych „Master of Business Training”, realizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Zakres realizowanych szkoleń: zarządzanie zespołem, rozwój talentów, sztuka prezentacji i wystąpień publicznych, projektowanie i realizacja funkcji HR, coaching, motywowanie i budowanie zaangażowania.
Przykłady firm współpracujących: Kompania Piwowarska, programy otwarte ICAN Institute.
Posiadane certyfikaty: stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie zarządzania i jakości.
Każdy z pracowników i menedżerów musi stale się rozwijać, aby konsekwentnie budować markę osobistą i podnosić wartość rynkową swojej firmy. ICAN Business Advisor pomaga osiągnąć zawodowy i osobisty sukces dzięki systematycznemu rozwojowi praktycznych kompetencji, dostępowi do najnowszej, eksperckiej wiedzy, praktycznym narzędziom, a także dzięki prestiżowemu certyfikatowi ICAN Institute wydawanemu po ukończeniu modułu szkoleniowego, który wzbogaci Twoje CV.
Kompetencje
Moduł szkoleniowy „Delegowanie zadań” pomoże Ci rozwinąć praktyczne kompetencje. Nauczysz się:
określać, które zadania powinny być przekazane i komu powinny być zlecone,
wskazywać sytuacje, w których nie warto delegować zadań,
skutecznie przydzielać zadania pracownikowi,
monitorować wykonywanie przydzielonych zadań i wspierać pracownika w procesie ich realizacji,
odbierać przydzielone zadania oraz radzić sobie z delegacją zwrotną.
Kryteria ukończenia modułu
Aby zaliczyć moduł „Delegowanie zadań” i otrzymać certyfikat, musisz spełnić dwa kryteria:
Przeczytać co najmniej 80% stron.
Uzyskać co najmniej 80% punktów w teście końcowym.
